Sezona F3K 2022

Sezona F3K 2022

Opět se blíží konec roku a je třeba zhodnotit sezonu F3K. Zatím jsem vždy mohl napsat, že byla nejlepší. A ona byla i letos!!!!!Mohu tedy začít největším úspěchem českého F3K.

Na mistrovství světa F3K v Martině zvítězil a tím se zapsal nesmazatelným písmem do historie F3K Ivo Bratršovský!!!Byl to pro všechny velký šok.Ivo totiž nevyjel deset let na žádnou zahraniční mezinárodní soutěž.Dalším úspěchem na tomto mistrovství bylo třetí místo juniora Martina Popovského.Na třetím místě také skončilo družstvo seniorů ve složení Ivo Bratršovský, Pavel Krištof a Ondřej Rezler.

Na domácí scéně se podařilo odlétat 18 závodů.To je dost vysoké číslo.Tímto děkuji všem pořadatelům!!!Podařilo se obnovit stránky souteze.f3k.eu Tam opět najdete informace k dění v F3K. Od propozic,výsledků i online přihlášení na závody.

Bohužel ale v F3K tento rok nebylo vše tak krásné,jak by se dalo z předchozích řádků vyčít. Konec sezony poznamenalo mnoho negativních událostí. Od protestů proti pořádání soutěže,bojkotu části soutěžících po petici proti trenérovi. To vše poznamená F3K na další roky. Díky tomu jsme také přišli o dlouholetého pořadatele závodů.

Na co se můžeme těšit v roce 2023? Je naplánováno 22 závodů. Po dlouhé době se u nás opět uskuteční mezinárodní závody F3K a to Prague Cup. Na duben je naplánovaný Workshop F3K. Vrcholem sezony bude MS F3K v Rumunsku na konci prázdnin. Toho se zúčastní reprezentační družstvo ve složení Ondřej Rezler,Ivo Bratršovský a Pavel Krištof.

Pavel Krištof,trenér F3K