13.-14. 8. 2011, EC Přibyslav

O víkendu 13.-14. 8. proběhla soutěž Contest Eurotour F3K v Přibyslavi. Reportáž napsal Marcel Králík:
 
Můj dnešní pohled bude trochu jiný, nebudu v hodnocení sám. Budu tlumočit i názor Petra a Jirky. Máme takový společný rituál, když odjíždíme z každé soutěže. Hned v autě si zdělujeme svoje pocity a názory na proběhlou soutěž. Tak je pustím ke slovu.
Oba dva kluci shodnotili soutěž jako velmi povedenou. Všichni jsmes se shodli, že příští rok jedeme znovu. Organizátoři odvedli perfektní práci. Kluci smekáme, víme jaké to je takovou soutěž zorganizovat. Vaše organizace byla špičková. V Přibyslavi máte velmi dobré zázemí a starost o závodníky je příkladná. Večerní grilování a společné posezení je už taková příjemná trešnička na dortu. Škoda jen, že jsme se díky jistým společenským událostem nedostali k zážitkům s mistrovství světa ve Švédsku.
Lítání jsme shrnuli takhle. Bylo zajímavé sledovat jak lítají precizní Němci a Rakušáci, srovnávat to s temperamentem Chorvatů. Když jsem viděl rozcvičování Nikoly Frančiče, ten snad nemá kosti, potom když viděl jeho hody, tak potom každý centimetr jeho ruky dál za trupem je znát. (Při hodu měl ocasky před sebou.) Jen se bude muset naučit krotit svůj temperament. Je škoda, že se nechá rozhodit 1-2 neúspěšnými koly. V opačném chodu je potom německá preciznost. Příprava a výkony Marca Wertha se musí vidět. On snad není člověk, to je robot. Měl jsem možnost s ním lítat pár kolech. Má neskutěčně přečtený vzduch.  Milan Havelka dokázal s těmi nejlepšími držet krok. Přál bych mu, aby to do evropské špičky postupně dopracoval a hlavně aby tam vydržel. Chtělo by to jen trochu skromnosti a krocení jeho mladistvé nerozvážnosti. Ale to přijde s přibývajícími roky. Vypadá to, že Milan a Ondra Rezler si navzájem sedí. Ondra zkončil na bramborové pozici. Celou soutěž se navzájem naváděli a zkušenosti obou dvou společně jsou velmi bohaté. V dalších letech, pokud jim to společně vydrží, by mohli v evropě ostatním závodníkům pěkně zatápet. Kdo nás velmi překvapil? Byl to Honza Šteidl, na to jak nám tvrdil,že ho poslední dobou lítání s F3Kčkem moc nebaví, tak jeho desáté místo je špičkové. To bez odlítaných hodin při tréningu nejde. Dalším příjemným překvapením byl Ivan Bortel, používá netradiční zbraň vůči ostaním závodníkům. Jeho na oko laxní přístup okolí ukolébá a ubere na ostražitosti. Ivan si potom v klidu - nikým nehlídán - lítá. A když se k tomu přidá i trochu štěstí je na dobrý výsledek založeno. (Zeptejte se někdy Ivana jak se dá nalítat 1000 nad barákem vedle stromu, ale i to svědčí o tom, že éro vodí s velkou zkušeností.) Poslední koho vzpomenu je Tomáš Hájek. Tomáš pořídil nového éro a je vidět, že mu sedí. Když se k tomu přidá ještě
zkušenost a znalost místních podmínek, tak je na dobrý výsledek založeno.
Velmi si vážím kluků, kteří se na soutěž přijeli podívat. Ale příště to bude chtít vzít sebou letadla. :-)
Anténka ukázal, že i s olaminovaným polystyrénem jde zalétat výkony s úrovně evropské špičky. Je s Notosem velmi spokojen. Jen jeho použití je spíše do slabších podmínek. Osiris II jej potom do větru plně nahrazuje. Ukazuje se, že je bezpodmínečně nutné mít dvě éra. Jedno váhově cca 260-270g, druhé někde kolem 300g. Pro jirku, který s námi lítá první sezónu, to byla první mezinárodní soutěž. A By těch jedniček nebylo málo tak si dal první svoji ránu. Když zafungují nervy společně s nezžitím s novým érem, je rána jen dílem okamžiku. Letitý Osiris získal další dva zuby v náběžce. Škoda, ale jednou to přijít muselo, tak doufám, že má na chvíli vybráno. No a moje lítání byla jedna velká hrůza. Dávat dohromady dvě nová éra ve středu v noci a druhé ve čtvrtek v noci a zalítávat je večer před soutěží není ideální. Postupně během soutěže jsem vychytal detaily v seřízení a bylo to postupně lepší. Co se ale ukazuje, tak jestli budeme chtít lepší výsledky, budeme muset více společně trénovat. Už dnes je pro nás jednodušší, že všichni lítáme stejná éra a vysílačky od stejného výrobce. Seřizování je potom společně jednodušší. Co mě velmi těší, tak to vypadá, že mám kolem sebe dva zapálené závodníky, kteří chtějí do toho dát vše. Ve třech se to lépe táhne. :-)
Nakonec bych chtěl poděkovat svojí ženě, protože hned po závodech jsem naložil celou rodinu a odjel na dovolenou. Celé balení bylo jen na ní, to už
nemluvím o tom že jsem týden před závody strávil v dílně.

Marcel

Fotogalerie Marcela Králíka

Fotogalerie Tomáše Winklera

 
Domovská stránka soutěže (v angličtině): http://ec-pribyslav.f3k.eu/
Comments