Hlavní stránka‎ > ‎

Článek trenéra: Fair play

Fair play.

Sešel se rok s rokem a rád bych opět shrnul sezónu 2014 ( i když ještě nekončí ).
Napřed bych rád poděkoval Honzovi Šteidlovi a Martinovi Tomkovi. Díky nim jsou jak stránky tak žebříčky neustále udržovány v aktuálním stavu. Kluci díky.

Pár aktuálních věcí:
1. Pořadatel MČR F3K v roce 2015 je LMK Hradec Králové, Jaroslav Čermák. MČR F3K bude na letišti v Jaroměři.

2. Do 15.října 2014 musí všichni pořadatelé na svazové stránky http://www.svazmodelaru.cz/odbornosti/klem/Kalend2015prihl/Prihl15.phppřihlásit soutěže pro rok 2015.

3. Na svaz byla zasláno Repre F3K pro rok 2015. Jsou to Pavel Krištof, Ondřej Rezler a Martin Krpata. Petr Dvořák, který si vylítal třetí místo v nominačním žebříčku se reprezentace vzdal z rodinných důvodů. Požádal mě o přeřazení do náhradníků. Náhradníci jsou Petr Dvořák, Marcel Králík a Antonín Pleskač. Mistrovství světa F3K se lítá v Chorvatském Ludbregu, kluci k sobě potřebují team managera ( angličtina na dobré úrovni podmínkou ) a případné pomocníky. Dobrovolníci hlaste se na můj email případně telefon.

4. Pokud by se našel pořadatel z jiného koutu republiky, který by chtěl udělat na svém domovském letišti F3K soutěž, rád jej podpořím jak technicky tak radou. Stačí se jen ozvat.

Teď k tomu proč jsem článek nazval Fair play.

Během závodů, kterých jsem se v tomto roce v ČR zúčastnil se vyskytovalo několik nešvarů:
1. používání vária
2. soutěžící si nepíšou trestné body za doteky
3. předčasné starty před signálem bez toho, aby soutěžící opakoval let
4. nejsou správně vypisovány soutěžní lístky ( podpisy, nerespektování jak se mají psát časy )
5. Některé časy, které během soutěže v některých úlohách byly zalítány jsou stručně řečeno z říše snů ( ani nejlepší na Mistrovství světa je nezalítají )

Toto jsou důvody, proč je nadpis Fair play. Pořadatel soutěže by si měl veškeré porušení pravidel řádně hlídat a následně řešit. To samé ale očekávám i od soutěžících, kteří by se měli chovat jak jim pravidla přikazují. Proto dávám dopředu na vědomí, že v roce 2015 budu mimořádně pečlivě hlídat dodržování pravidel a hlavně se zaměřím na výše uvedené body. Vše následně budu řešit pomocí protestů.

Abych neskončil na negativní vlně. Děkuji všem, kteří jezdí jak na ČR závody tak na EC závody. Tento rok byly účasti na závodech opět větší. Smekám před Všemi.

Marcel Králík

Marcel Králík, 3. 10. 2014

Comments